Już wkrótce zaprosimy Was do polubienia strony Fundacji LOGTV Films Polska – młodszej polskiej siostry amerykańskiej firmy LOGTV Ltd., w ramach działalności której powstało ponad 45 filmów, z których wiele odniosło światowy sukces.

Zgodnie z celami zawartymi w Statucie Fundacja LOGTV Films Polska specjalizuje się w produkcji filmowej, promocji i dystrybucji filmów oraz organizacji pokazów filmowych i festiwali na terenie Polski i Europy.

Fundatorem LOGTV Films Polska jest Sławomir Grünberg, reżyser na co dzień pracujący w Stanach Zjednoczonych oraz w Polsce, wielokrotnie nagradzany twórca, zdobywca Nagrody Emmy, autor 45 filmów dokumentalnych, w tym „Karskiego i władców ludzkości”.

40-LECIE

Wyjątkowym wydarzeniem w warszawskim Kinie ATLANTIC, zorganizowanym 17 października 2018 r., rozpoczęliśmy obchody 40-lecia pracy twórczej Sławomira Grünberga. Zobaczcie, na czym polegała wyjątkowość tego eventu i kto zaszczycił nas swoją obecnością.

Poszczególne wydarzenia jubileuszowe, o których będziemy Was szczegółowo informować, potrwają do listopada 2019 roku.

GALA JUBILEUSZOWA 40-LECIA twórczej Sławomira Grünberga

8 kwietnia 2019 r. w Teatrze Polskim w Warszawie odbędzie się Gala jubileuszowa 40-lecia pracy twórczej Sławomira Grünberga. Goście zobaczą dokument biograficzny „Opowieści filmowe Sławka Grünberga” w reż. Krzysztofa Tusiewicza, przybliżający sylwetkę Jubilata, a po filmie odbędzie się rozmowa z bohaterem wieczoru, którą poprowadzi Grażyna Torbicka.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie wyjątkowy koncert, który wprowadzi gości w niezapomnianą atmosferę ponadczasowych przebojów muzyki filmowej i musicalowej. Publiczność, dzięki oryginalnym aranżacjom, będzie mogła przenieść się na pokład Titanica czy wytropić w Pradze tajne dokumenty z jednostki specjalnej Mission Impossible. Gwiazdą koncertu będzie wrocławska sopranistka Monika Gruszczyńska oraz warszawski tenor Łukasz Wroński, którym towarzyszyć będzie 10-osobowa orkiestra kameralna.

Podczas wieczoru odbędzie się również jubileuszowa premiera książki biograficznej autorstwa Barbary Grünberg o życiu i twórczości Jubilata pt. „Sławomir Grünberg – człowiek z kamerą”, w której bohater – na życzenie – złoży imienną dedykację oraz autograf.

Nie może Państwa zabraknąć na tym szczególnym wydarzeniu! Bilety już w sprzedaży!

Książka “Sławomir Grünberg –
Człowiek Z Kamerą”

Tymczasem już dziś można kupić jubileuszowe wydanie książki „Sławomir Grünberg – człowiek z kamerą” Barbary Grünberg. To zbiór wielu sekwencji tematycznych: opisanie procesu dochodzenia do własnej tożsamości, przywołanie czasów dzieciństwa, młodości i studiów, nakreślenie życia rodzinnego, przywołanie mentorów oraz wspomnień z filmowych podróży i pracy nad wieloma dokumentami, a wszystko to wzbogacone wypowiedziami rodziny, przyjaciół i znajomych oraz kolorowymi zdjęciami. To książka, w której Sławomir Grünberg szczerze i otwarcie mówi o wielu aspektach swojego życia, w tym również np. o potyczkach z KGB, których doświadczył podczas realizacji zdjęć w Rosji. Zdradza, które filmy i dlaczego nie powstały, oraz przywołuje te, które zmieniły bieg zdarzeń czy życie wielu ludzi.

Możliwość zakupu w cenie 50 zł przez PayPal albo przelewem na konto Fundacji LOGTV Films Polska: 97114020040000320277427637 z dopiskiem „Zakup książki”.

© Fundacja LOGTV Films Polska