BIOGRAFIA

Sławomir Grünberg to wielokrotnie nagradzany reżyser, producent i operator filmów dokumentalnych. Jako absolwent wydziału reżyserii łódzkiej szkoły filmowej, wyemigrował do USA w 1981 roku i od tego czasu wyreżyserował i wyprodukował ponad 45 filmów dokumentalnych o tematyce społecznej, ekologicznej i problemach niepełnosprawności. Wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych festiwalach, zdobywca prestiżowej nagrody Emmy za film Modlitwa Szkolna oraz laureat nagrody Fundacji Guggenheim i Soros Justice Media. Sławomir Grünberg wygrał również konkurs im. Jana Karskiego, który nagradza filmy dokumentalne wykazujące się „odwagą moralną” oraz otrzymał nagrodę DreamCatcher Award za poświęcenie i zaangażowanie w tworzenie filmów dokumentalnych. Jest laureatem Złotego Glana oraz prestiżowej nagrody przyznanej przez Festiwal Docboat 2009 dla międzynarodowej sławy dokumentalisty o polskich korzeniach. Wśród jego filmów znajdują się takie tytuły jak filmy: Karski i Władcy Ludzkości, Portrety Emocji, Linia Graniczna, Santa Rosa, Coming Out po Polsku, Płonący Facet czy Trans-Akcja. Wśród filmów wokół tematyki polsko-żydowskiej znajdują się: Powroty Szymona, Wyrzutki, Perecowicze, Dziedzictwo Jedwabnego oraz Uratowani przez Deportację. Dwa filmy, do których był twórcą zdjęć, uzyskały nominację do Oscara: Legacy i Sister Rose’s Passion.
Szczegóły na stronach logtv.com.

Barbara Grünberg, z wykształcenia polonistka, menedżer kultury i coach biznesu. Pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie przez blisko 18 lat pracowała jako polonistka oraz w latach 2014-2016 jako dyrektor w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Maz. Od 2017 mieszka w Nowym Jorku, gdzie zajmuje się produkcją i dystrybucją filmów oraz organizacją pokazów filmowych. W wolnych chwilach pisze scenariusze filmowe oraz książki (Sławomir Grünberg – człowiek z kamerą, premiera 17.10.2018; w przygotowaniu Filmowe wyprawy Sławka Grünberga – premiera w grudniu 2019 r.).

Wspieraj NIEZALEŻNE filmy. Zrob DONACJĘ tutaj.

Ta strona używa plików cookie Polityka Cookies w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.